Ne féljetek! Íme, nagy örömet adok tudtul nektek és az lesz majd az egész népnek.

(Lk 2,10)

Közlemény

A Vasárnap újság online változata 2017 januárjától a romkat.ro online portálon érhető el. Az archívum elérhető továbbra is ezen az oldalon.

Panoráma

Március 21–23. között rendezték meg a kézdi­vá­sár­helyi Nagy Mózes Elméleti Líceumban a főegyházmegyei vallás tantárgyversenyt. Az erdélyi iskolák helyi szakaszairól továbbjutott 69 római katolikus tanuló tett tanúbizonyságotfelkészültségéről és hitéről.

A szombati ünnepélyes megnyitó szentmisével vette kezdetét a rangos rendevény, amelyen dr. Horváth István főtanfelügyelő, Vargha Béla főesperes-plébános, dr. Gál László főegyházmegyei főtanfelügyelő-helyettes, Beján András igazgató és dr. Mocsáry Beáta aligazgatónő jelenlétében köszöntötte a részt vevő diákokat, kísérő tanáraikat és a helyi szervező tanárokat, akik lelkes – időt, fáradtságot nem kímélő – munkájukkal nemcsak lehetővé tették, hanem igazi ünneppé is varázsolták az együttlétet.

 

A délelőtti tudásösszemérés után a diákoknak és kísérőiknek lehetőségük volt megismerkedni Kézdivásárhely történetével, mégpedig egy városnéző körút keretében, mely az Incze László Helytörténeti Múzem megtekintését is magába foglalta.

A javító tanárok munkája nyomán a következő eredmények születtek:

7. osztály: I. díj: Fejér Henrietta, Kun Kocsárd Gimnázium, Ozsdola; II. díj: Antal Imola, Domokos Pál Péter Általános Iskola, Gyimesfelsőlok; III. díj: Birtalan István, Mihai Viteazul Gimnázium, Marosvásárhely.

8. osztály: I. díj: Márton Ottó, Petőfi Sándor Általános Iskola, Oroszhegy; II. díj: Somo­rai Bíborka, Tamási Áron Elméleti Líceum, Székelyudvarhely;
III. díj: Benedek Ida, Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár.

Világi líceumi osztályok: 9. osztály: I. díj: Lázár Szabolcs, Tamási Áron Elméleti Líceum, Székelyudvarhely; II. díj: Fűzi Norbert, Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely; III. díj: Madarász Andrea, Salamon Ernő Elméleti Líceum, Gyergyószentmiklós.

10. osztály: II. díj: Boldizsár Laura Mária, Salamon Ernő Elméleti Líceum, Gyergyószentmiklós;
III. díj: Szőcs Ágota, Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium, Csíkszereda.

11. osztály: I. díj: Bagaméri Bernadett, Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár; III. díj: Karda Erika, Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium, Csíkszereda.

12. osztály: I. díj: Olasz Béla, Kós Károly Szakközépiskola, Székelyudvarhely; II. díj: Tamás Janka, Bod Péter Tanítóképző, Kézdivásárhely.

Teológiai líceumi osztályok:

9. osztály: I. díj: Okos Annamária, Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium, Csíkszereda; II. díj: Csíki Renáta, Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium, Csíkszereda; III. díj: Erdély Hunor, Gróf Mailáth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceum, Gyulafehérvár.

10. osztály: I. díj: Sólyom László, Gróf Mailáth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceum, Gyulafehérvár, II. díj: Illés Enikő, Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, III. díj: Miklós Laura, Tamási Áron Elméleti Líceum, Székelyudvarhely.

11. osztály: I. díj: Ambrus Arnold, Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely.

12. osztály: I. díj: Bustya Roland-Csaba, Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceum, Gyulafehérvár; II. díj: Lengyelfi Emőke, Árpádházi Szt. Erzsébet Római Katolikus Teológiai Líceum, Gyimesfelsőlok, III. díj: Lukács Andrea, Székelyudvarhely. Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely.

A BBTE Római Katolikus Teológia Karának különdíját kapták: Bustya Rolland Csaba – XII. oszt., Gróf Mailáth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceum, Gyulafehérvár; Ambrus Arnold –
XI. oszt., Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdi­vásár­hely; Olasz Béla – XII. oszt., Kós Károly Szakközépiskola, Székelyudvarhely; Bagaméri Bernadett –
XI. oszt., Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár.

Jelentős hozzájárulásukkal, anyagi és erkölcsi támogatással segítették a verseny méltó és színvonalas megrendezését és lebonyolítását, valamint a nyertesek díjazását: a BBTE Római Katolikus Teológia Kara, Kolozsvár; Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely; Gábor Áron Szakképző Líceum, Kézdivásárhely; Boldog Özséb plébánia, Kézdivásárhely; Szent Gellért lovagrend, Erdélyi tartomány; Bogos Mária Hargita megyei szaktanfelügyelő, Sepsiszentgyörgyi Caritas; Bokor Tibor polgármester, Fejér László parlamenti képviselő; a székelyudvarhelyi Mallersdorfi Ferences Zárda. Hála és köszönet érte.